Související zápas

Ježci Heřmanův Městec
HBC PardubiceJežci HM
0:5(0:2, 0:1, 0:2)
so 20. 4. 2024 13:00 @ Pardubice - Polabiny, Extraliga juniorů / Nadstavba - Skupina A

Juniorka si zajistila čtvrtfinále, v posledním kole může obhájit vítězství nadstavby!

Předposlední kolo nadstavbové části znamenalo pro juniory výlet do Pardubic. Heřmanoměstečtí chtěli odčinit domácí prohru s tímto soupeřem a také potvrdit svoji formu. Ježky navíc před tímto zápasem posílil hradecký obránce Štěpán Palán, který se uvedl v dobrém světle.

HBC Pardubice vs Ježci Heřmanův Městec 0:5 (0:2,0:1,0:2)

Počasí v pardubických Polabinách kombinačnímu hokejbalu příliš nepřálo, i tak se Ježci od úvodních vteřin prezentovali pohledným a efektivním hokejbalem. Dobře také napadali rozehrávku domácích, kteří tak zmatkovali a heřmanoměstečtí jednoduše získávali míčky na své hole. Na první trefu se čekalo do páté minuty, v níž VOJTĚCH ŠMÍD nahodil míček na Trnečku, ten situaci neodhadl nejlépe a inkasoval poprvé - 0:1. Adam Páv na straně druhé neměl příliš práce, ale když už nějakou měl, poradil si s ní na jedničku. A tak přišel čas 9:05 a první gól ŠTĚPÁNA PALÁNA, který se po skvěle vyhráné Kozlově buly nemýlil - 0:2. Zatímco aktuálně nehrající pokladník Josef Sedlák zapisoval první pokutu pro novou akvizici v ježčím dresu, zkusili si hosté také přesilovku, v níž ukázkově rozebírali čtveřici domácích, nicméně bez střely se góly nedávají.

Druhé třetiny nikdy neměli Ježci s pardubickými nejlepší a i tento zápas potvrdil toto pravidlo. Pardubičtí se vzchopili a měli trochu více ze hry, z čehož pro ně pramenili dvě přesilovky. Domácí je však sehráli prachbídně. Ježkům se dařilo hrozit z rychlých protiútoků, domácí Trnečka byl proti navýšení rozdílu. V minutě osmadvacáté putovali Novák s Musílkem na trestnou lavici a hrálo se čtyři na čtyři. Díky tomu se otevřel další prostor pro kombinaci po ose Šmíd, Pilař a zakončující VÁCLAV KACHLÍK. Do kabin se tak šlo za stavu 0:3.

Třetí perioda byla ze strany Ježků opět lepší a pardubičtí působili odevzdaně. Nebezpečný zákrok na Kachlíka znamenal další přesilovku pro Heřmanův Městec. Pardubice trestuhodně nechali příliš prostoru pro ŠTĚPÁNA PALÁNA a ten ukázal, že mu to střelecky jde i v dresu s ježkem na hrudi - 0:4. V posledních minutách se útočně velmi dobře jevila i třetí formace Ježků a odměnou jim měl být gól DANIELA ZLESÁKA. Ježci si tak zajistili přímý postup do čtvrtfinále a v posledním zápase budou obhajovat vítězství v nadstavbové části z minulého roku.

Sestava juniorů:

Páv - Musílek, Čapka - Kovář, Zmek - Palán - Pilař, Kachlík, Šmíd - Bakus, Kozel, Hladký - Bičík, Řivnáč, Zlesák

Jiří Kozel, hlavní trenér juniorů:" Zvláštní utkání, nevím zda ho poznamenalo dost nepříznivé počasí, nebo neměl soupeř svůj den, ale určitě kvalitou patřilo k nejhorším nadstavbové části, která se letos ukázala jako super těžká a vyrovnaná. Po většinu zápasu jsme měli daleko více ze hry, snad jen druhá třetina se úplně nepovedla a soupeř několikrát zahrozil, ale vše vyřešil A. Páv. V utkání jsme ukázali i novou posilu pro playoff, soupeřům asi nemusím napovídat, gólově se představila sama. Tým také potěšila plná tribuna fanoušků, která věřím, že bude doma ještě početnější a proti Kladnu nás poženou za ziskem vítěze nadstavbové části a to podruhé za sebou."