Ježci znovu po roce ovládli nadstavbu Extraligy juniorů!

Před posledním zápasem nadstavbové části Extraligy juniorů Ježci díky pátečnímu výsledku mezi Kelty a Hostivaří věděli, že s největší pravděpodobností zůstanou na prvním místě. Museli by totiž prohrát s Kladnem o 9 gólů, aby se před ně berounští dostali. Šanci v dresu juniorů tak s ohledem na zdravotní trable některých hráčů dostali dorostenci Michael Starý s Jakubem Málkem, navíc se do sestavy po roce vrátili Kryštof Daníček a starší bratr druhého ze jmenovaných dorostenců Tomáš.

Ježci Heřmanův Městec vs HBC Kladno 5:4pp (1:2,2:1,1:1,1:0)

Kladenští ještě neměli zajištěnou účast ve čtvrtfinále, a tak měli o co hrát. Bylo to z počátku zápasů znát, hostující hráči byli aktivnějším týmem. Do vyložených šancí se však nedostávali, a když nějaká šance přišla, obrana Ježků ji zpacifikovala. První zápis do kolonky střelců přišel až v čase 13:32, kdy VÍT MUSÍLEK vyslal míček na branku a za pomoci teče jednoho z kladenských překonal Jakoubka poprvé. Vedení netrvalo dlouho, hostující Schonherr ze vzduchu trefil míček přesně do Pávovy svatyně. O třináct minut později navíc otočil skóre Jiří Rod a do šaten se šlo za stavu 1:2.

Druhá perioda byla ze strany domácích o poznání lepší. Začali setlačit do branky a kladenské obraně zavářeli pod kotlem. Vyrovnání přinesla dvaadvacátá minuta. Vystřídavší ŠTĚPÁN PALÁN za modrou čarou napřáhl a svoji pumelicí nedal Jakoubkovi šanci - 2:2. I Kladno se tlačilo do zakončení a po nenápadném brejku to byl Bauer, který mohl slavit. Nevyrovnaný stav netrval dlouho, VÍT MUSÍLEK si zpracoval míček na modré a poslal ho k levé tyči hostující branky - 3:3. K vidění také byly přesilovky na obou stranách, na výsledkové tabuli to však nic nezměnilo.

Jednu z početních výhod si Kladno přeneslo do poslední herní části a sehrálo ji bravurně, byť Drechslerovo zakončení ještě v gól nevyústilo, míček se dostal na Šimůnka a ten měl práci snadnou - 3:4. I Ježci dostali příležitost přesilovky a využili ji. Byl to nejlepší střelec soutěže JAN PILAŘ, který vymetl všechny pavučiny v brance Kladna. To bylo ze základní hrací doby vše a šlo se do prodloužení.

To netrvalo dlouho, krásná přihrávka na Šmída ještě gól nepřinesla, avšak dorážka VÁCLAVA KACHLÍKA rozhodla i poslední duel nadstavby pro heřmanoměstecké. Ježci tak znovu po roce ovládli nadstavbovou část a nyní čekají na soupeře pro play-off.

Jiří Kozel,hlavní trenér juniorů: "Již před zápasem jsme věděli, že pokud neprohrajeme o 9 gólů, tak skončíme první a obhájíme nadstavbovou část. Sestava vinou zranění byla trošku divoká, ačkoliv soupiska k utkání byla plná tak, aby si co nejvíce hráčů, co zasáhlo do sezóny odehrálo i ten poslední zápas. V žádném případě jsme se ale nechtěli dopustit nějaké blamáže, a tak jsme hledali motivaci v tom, že chceme být bodově odskočeni, vyhrát všechny individuální trofeje a dobře se naladit na play-off. Přes to všechno měl soupeř vyšší motivaci, jelikož měl nůž na krku a v první třetině to bylo znát, hrál agresivněji a s větším nasazením než my. Od druhé třetiny jsme do toho už šlápli a soupeře často zavírali v jeho obranném pásmu, ale nedařilo se nám to výsledkově potvrdit. V třetí části využil soupeř přesilovou hru, celkem brzy jsme vyrovnali a šahali po vítězství, ale opět jsme zklamali v koncovce, soupeř závěrečnou přesilovou hru využil spíš k ušetření dvou minut a šlo se do prodloužení, v kterém jsme rozhodli. Vyhrát podruhé za sebou základní i nadstavbovou část je něco neuvěřitelného a rádi bychom přidali tu třešničku na dort v podobě vítězství celého play-off, ale při vyrovnanosti týmů to bude extrémně těžké."