Související zápas

2:19(1:5, 0:8, 1:6)
ne 21. 4. 2024 11:00 @ Malenovice, 1. Liga / Základní část
850_20240423_174926.jpg

Přímý postup uhájen s noblesou. Malenovice poraženy!

Malenovice - před námi byl poslední zápas základní části, který jsme potřebovali vyhrát a zajistit si tak přímý postup do play-off. Čekala nás náročná cesta až do Zlína a vyráželi jsme v 6:00. Už od začátku panovala dobrá nálada. Vše držel pod taktovkou staronový kapitán Lubomír Menc, jenž převzal pásku po Filipu Pecinovi.

HBC Malenovice vs. Ježci Heřmanův Městec 2:19 (1:5,0:8,1:6)

Dnes to však nebude tak jak jste zvyklí. V neděli jsme pálili opravdu ostrými, když jsme nutili domácí střídat brankáře jako lajny na hřišti. Koncovka, která nás trápí po celé jaro, se nám v neděli dařila a spadlo nám do brány soupeře opravdu vše. Z úcty k Čamlíkům, kteří se v posledním zápase trápili a pro které byl zápas nešťastný, nebudeme vypisovat jednotlivé akce, ale jednu kuriozitu zmínit musíme.

Dlouholetý Ježek a srdcař našeho týmu Roman Jošt se probral ze zimního spánku a přidal do svých statistik skóre 4+3, což měl naposledy v mladších žácích ještě před výstavbou Jeruzaléma. Zkrátka vše mu v Malenovicích vyšlo. Právě jednoduchostí jeho hry se nechali inspirovat i ostatní a vysoký výsledek je i jeho zásluha.

Pro celý tým byly gólové hody zpříjemněním na závěr, ale nyní už se plně soustředíme na vyřazovací boje. A-tým se připravuje do Ústí, kam příští týden pojedeme jednoznačně vrátit minulou sezonu, kdy nás Smečka roztrhala 3:1 na zápasy. Pamětníci vědí, že poslední zápas minulé základní části skončil debaklem, jenže tehdy jsme od Poličky dostali direkt my. Letos je však všechno jiné a do poslední fáze jsme se namlsali my. Formu budeme chtít potvrdit!

Dvořáček (Synek) - Musílek,Menc (C) - Zeman, Pecina (A) - Holý, Trojek - Šmíd, Pilař J., Pilař T. - Hejl, Běloušek, Bakus - Macenauer, Novelinka, Jošt

Hodnocení asistenta trenéra Lukáše Vajdy:

"Asi netřeba nic víc k tomu poznamenat. Už všichni přepínáme na mod playoff, kdy bychom se měli vyvarovat zbytečným potyčkám, které se odehrály ve Zlíně. Měli bychom v případě jasného držení otěží, lépe zvládat vyhrocené situace. Jinak kluci předvedli, že první šestka není náhoda. Soupeři mnoho zdaru do dalších sezon."