Dorost ani starší žáci proti pardubickým celkům neuspěli

Starší žáci opět po týdnu vyzvali Svítkov a měli jim co vracet. Do týmu se navíc po zranění vrátil Vojtěch Vodehnal. To dorost měl ve značně oslabené sestavě vzdorovat prvnímu týmu tabulky, pardubickému HBC.

Ježci Heřmanův Městec vs HBC Svítkov Stars Pardubice 2:3sn (0:0,1:2,1:0,0:1)

Na starší žáky v prvním nadstavbovém utkání jejich skupiny čekal tým ze Svítkova. Vyrovnané utkání jak na šance, tak na střely odšpuntoval prvním gólem svítkovský Malý. Na vyrovnání však heřmanoměstečtí fanoušci nečekali dlouho a byl LUKÁŠ MRÁZEK, který se radoval z gólu. Do druhé přestávky však vrátil hostům vedení Topič. Ve třetí třetině dostali Ježci možnost početní výhody, s níž si poradili bravurně. Ze vzduchu se prosadil kapitán MICHAL MAREČEK a muselo se tak do nájezdů. V nich se jako jediný radoval svítkovský Gusty a Ježci se tak museli spokojit s pouhým bodem.

Jiří Kozel, hlavní trenér starších žáků:"Musím říct, že nám to na jaře zatím moc nejde. Zbytečně podle mě přemýšlíme nad postavením v tabulce, než nad tím, že se tím hokejbalem máme taky bavit. Věřím, že teď, když jsme nechali HBC Pardubice jít do trháku, tak se nám vráti na hokejky lehkost, protože zase nelze úplně říct, že bychom zápas odchodili, nebo jsme nemakali, ale prostě to nelepí a když už to vypadá, že dáme na 2:1 trefíte tyčku a z následného odrazu a rychlé přihrávky jde do vedení naopak Váš soupeř, tak Vám to také nepřidá. V poslední třetině jsme, ale přeci jen ukázali, že umíme hrát, soupeře začali konečně přehrávat, ale na víc než vyrovnání to nestačilo. Věřím, že se brzy vrátíme na vítěznou vlnu a závěr sezóny si ještě užijeme."

Sestava:

Šulc - Kápička, Mareček, Mataj, Studnička, Roztočil, Tvaroh - Horálek, Korbel, Kozel, Kuklík, Mrázek, Novák, Peřina, Tlapák, Vodehnal

HBC Pardubice vs Ježci Heřmanův Městec 7:1 (1:0,4:1,2:0)

Dorost Ježků se v posledích zápasech musí potýkat se značnými absencemi a ani tento zápas nebyl výjimkou. I přesto se heřmanoměstečtí na půdě lídra tabulky prezentovali sympatickým dojmem. Jediný jejich zásah si připsal ONDŘEJ HORÁLEK. Pardubičtí se radovali sedmkrát a pohodlně dokráčeli k dalším třem bodům.

Jiří Kozel, trenér dorostu:"Marodka a zranění nám sebrala ze sestavy 4 hráče na kterých tuto kategorii stavíme a nás po zápase kdy jsme obdrželi od Rebelů 20 gólů čekal lídr tabulky. Strašně těžká situace pro tým. Doplnili nás další starší žáci, kteří odehráli své první utkání v dorostu a šli jsme na to. Před utkáním jsme si jasně řekli co chceme hrát a že každé střídání začíná 0:0, a tak ho chceme dohrát. Neustále jsme se podporovali a makali na 110%. Nepolevili jsme ani v pasáži, kdy nám soupeř vstřelil celkem rychle tři góly a přijatelný výsledek nám byl odměnou. Navíc se nám povedlo vstřelit gól, který jsme náležitě oslavili až se soupeř možná divil, ale já jsem za to rád. Tím zápasem jsme prostě žili a po zápase jsme si mohli s čistým svědomím říct, že jsme do něj dali vše. Tak to má být."